20 května, 2024

Už máte definované silné firemní hodnoty a vaše kolegy celý tento proces bavil. Mají pocit, že mají ve firmě své slovo. Nyní je ale třeba zajistit, aby všichni zaměstnanci tyto hodnoty přijali za své. Špatných příkladů vidíme v praxi stále dost. Často zahrnují nudné prezentace bez jakéhokoliv zapojení zaměstnanců. Jak to tedy udělat správně?

Celý článek
Read More

13 května, 2024

Jak vám nastavené firemní hodnoty pomohou vytvořit výkonnou a zároveň udržitelnou firemní kulturu?Jaký je jejich ideální počet a jak by měli být formulované? Proces tvorby hodnot se může zdát jako časové náročný a komplikovaný, ale je důležité nezapomínat na to, co za tím stojí a čeho všeho vám pomůže dosáhnout.

Celý článek
Read More

6 května, 2024

Není nouze o majitele firem, kteří sní o růstu a škálování svého byznysu. Většina founderů má představu o tom, jak by měla vypadat budoucnost firmy, ať už je to růst do bodu, kdy při prodeji vydělá, nebo když chce svou firmu předat dalším generacím. Pravdou však je, že se většina těchto majitelů nikdy nedočká realizace Celý článek

Read More

27 dubna, 2024

Každý skvělý lídr ví, že jedním z nejlepších nástrojů je pravidelný hodnotící rozhovor (1:1). Tím ale nemyslíme běžnou operativní schůzku mezi čtyřma očima ale přezkoumání jasnosti stanovených cílů, slaďování se v naplňování vzájemných očekávání a společné hodnocení pokroků v produktivitě. Čeho se u těchto „1:1“ držet? A jak by měly tyto hodnotící schůzky vypadat?

Celý článek
Read More

23 dubna, 2024

Škálování růstu firmy je často spojené s celou řadou výzev. Jednou z nich je rozvoj firemní kultury, která umožňuje vytvářet zapálené spolupracovníky. Tato kultura má také zásadní vliv na tržní hodnotu firmy. Jaké jsou konkrétní kroky, které vám pomohou vytvořit tu správně dynamickou a angažující kulturu? Úvod do tématu firemní kultury jsme si už shrnuli v Celý článek

Read More