Příběh, díky kterému jsme tady pro vás

Jak vznikl Scaleupboard, kdo za ním stojí a jak se to bude dál celé vyvíjet? Sledujte náš příběh, který neustále aktualizujeme.

2018

Vzniká nápad na založení komunity pro zakladatele a CEO firem s názvem MasterMind klub

David Kolář

David Kolář, v té době také ještě spolumajitel portálu BusinessAnimals.cz, se nechává inspirovat v zahraničí uzavřenou byznysovou koumunitou 10×factory, kde si zakoupil členství a přichází nápad, založit si podobnou komunitu v České republice. Založí workspace na Slacku a pozve do něj své přátele a kolegy z podnikatelské branže. V této době má komunita cca 15 aktivních členů.

2019 - 21

Tvorba produktu, vize, příchod klíčových lidí a překročení milníku 100 členů

David se začátkem roku 2019 začíná projektu věnovat na full-time. Značka MasterMind klub má již své postavení na trhu. Vizí je vytvořit bezpečné místo pro sdílení know-how mezi lídry rostoucích firem. Komunita roste během dvou let na 100 členů. Cílem je uvnitř komunity udržet vysokou angažovanost.


Přicházejí první klíčoví lidé, kteří pomáhají s tvorbou produktu a firemní kultury, která je postavená na zranitelnosti a odpovědnosti všech členů.


Poděkování klíčový lidem, kteří nám na začátku pomohli nejenom svým know-how, ale celým svým srdcem:

Dan Tržil - spolutvůrce prvních obrysů komunity
Martin Hurych - lídr kmenových MasterMind skupin
Michaela Kubicová - první procesy

Markéta Jílková - značka a marketing

Martin Kaleta - vedení tematické skupiny HR

Jitka Zoderová (Kolářová) - podpora v těžkých časech

2022

Rok škálování a seznámení se s metodikou ScalingUp

MasterMind klub se v ČR stává respektovanou komunitou a produktem, který vytváří lídrům rostoucích firem bezpečné prostředí pro sdílení know-how. Pro další expanzi a růst je potřeba se ale posunout dále. Potřebujeme do komunity získat i novou kompetenci, která bude rozvíjet týmy našich členů.

Vstupujeme do programu ScaleUp MasterClass a poznáváme se s Pavlem Křepelkou a Romanem Stupkou, budoucími klíčovými partnery.

Díky získanému know-how a jeho okamžitému aplikování do firmy začínáme růst rychleji a hlavně udržitelněji. Vzniká jasný strategický plán na dalších 3-5 let, máme definované hodnoty a cíle. Nabíráme první full-time zaměstnance. Komunita má na konci roku 2022 více jak 140 členů.

Jednáme o fúzi se Scale Up Impact s.r.o.

MasterMind klub i Scale Up Impact si uvědomují, že společně dokážou více. Hledáme cestu, jak naše produkty propojit a přinést tak zákazníkům ještě větší přidanou hodnotu. 


2023

Vzniká Scaleupboard a přicházejí nové posily!

Pavel Křepelka

Roman Stupka

Když spojíte jedinečnost metodiky, která pomáhá firmám po celém světě udržitelně růst a drive angažované komunity, začnou se dít věci.

ScaleUp Impact a MasterMind klub teď tvoří Scaleupboard. Platformu, která pomáhá růst lídrům firem a jejich týmům společně.

Naše poslání

Děláme svět lepší a firmy hodnotnější.

BHAG – dlouhodobý cíl

Do roku 2030 zapojit 1000 lídrů rostoucích firem ze 4 zemí EU do jedné komunitní platformy.

Naše hodnoty, aneb jak se u toho chováme

#jsmezranitelni

Jdeme tam, kde to bolí, nebojíme se ukázat své nevím!

#jsmeodpovedni

Zaber v zájmu poslání, rozvíjej se!

#jsmenekonvencni

Do hloubky a ještě hlouběji!

#jsmepokorni

Bez předsudků, vždy!

Náš klíčový zákazník. Pro koho jsme tady?

Zakladatel, CEO rostoucí společnosti, který je hladový po dalším udržitelném rozvoji sebe a svých lidí ve firmě.

Velikost firmy: 10 – 500 lidí


Scaleupboard pomáhá

Manažerské výzvy našich členů

Cítím se ve své roli sám, nemám s kým sdílet své starosti, výzvy

Nahoře jste sami. Hodně tam fouká. Jediný kdo ví, jak se cítíte a co řešíte jsou lidé na stejné pozici jako vy. Potřebujete si validovat své nápady, myšlenky. Máme pro vás k dispozici 160+ otevřených a angažovaných zakladatelů a CEO, kteří si prošli nebo procházejí stejnou fází byznysu. Navíc s podporou kvalifikovaných ScaleUp koučů a lídrů v oblastech jako je Sales, Marketing, Leadership, Business Development, Finance.

Nemáme čas na strategickou práci na firmě, jsme hodně v operativě

Strategie? Teď ne, prosím. Máme hodně práce. Vždy se najde něco důležitějšího, co je třeba aktuálně vyřešit. Další posun firmy a její udržitelný růst potřebuje strategickou práci. Vytvoříme vám prostor, dodáme vám celosvětově uznávané know-how, nástroje a parťáky, kteří s vámi stráví minimálně 6 hodin měsíčně nad rozvojem firmy.

Chybí nám jasná data a metriky pro řízení firmy

Nedokážeme se 100% rozhodovat na základě dat. Jedeme více na pocitech. Potřebovali bychom najít skutečně důležitá data a dostat je na jednu nástěnku, která by nám ukazovala, jak rychle jedeme, kolik na to potřebujeme paliva a jestli jedeme správným směrem.

Naši lidé jsou zaneprázdněni, vše je rozdělané, posouváme se pomalu

Všichni v týmu toho mají “moc”. Honí se termíny na poslední chvíli. Přichází se s mnoha nápady, ale tím brzdíme skutečné priority, které stojí. Mám pocit, že už z lidí více nedostanu, ale přitom rozvoj firmy stojí nebo se neposouvá tak rychle, jak bych si představoval/a.

Chybí nám kultura odpovědnosti, nemáme jasná ručení a odpovědnosti

Stává se nám, že se v týmu spoléháme jeden na druhého, ale nikdo za svou roli a výsledky nedokáže skutečně ručit. Máme rozdělené odpovědnosti, ale chybí nám lidé, kteří k odpovědnosti svolávají ostatní. “Já jsem myslel, že nesekneš, já myslel že uhneš.”

Potřebuji sestavit a dále posouvat vrcholový management

Jako zakladatel, stávající CEO jsem už úzkým hrdlem. Firma už je dostatečně velká, máme více jak 50 lidí, vytváříme zisk a nyní nás čeká velký úkol: Sestavit a opravdu dobře sladit vrcholový management, který firmu bude posouvat dále vpřed.

Nemáme jasný přehled o finančních tocích a skutečných výsledcích

Naše výkazy jsou nejasné a nepřehledné, nedokážeme bezpečně plánovat další financování udržitelného růstu. Chtěli bychom znát profitabilitu, likviditu a produktivitu firmy, lidí na konkrétních číselných ukazatelích.

Potřebujeme akcelerovat prodej, stávající sales už je na svém limitu

Firma došla do fáze, kdy nám pro další růst nestačí pouze referenční prodej. Máme obrovský tržní potenciál, ale nemáme k tomu jasnou obchodní strategii a procesy k její realizaci.

Na růst své firmy už nikdy nebudete sami. Rozvíjejte sebe i svůj tým pomocí našich prověřených programů.