Síla onboardingu | ScaleUp TIP

27 května, 2024

Onboarding nových zaměstnanců je stále aktuální téma. Správný onboarding buduje pocit sounáležitosti s novou firmou. Pomáhá pochopit nováčkovi jeho roli v organizaci a jeho rychlou adaptaci. Umožňuje správné pochopení firemních hodnot a jejich uplatňování v praxi. Naopak první špatný dojem a nezvládnutý proces mohou způsobit odchod těžce nalezeného nováčka a ztrátu vynaložených peněz na jeho získání. Jak tedy připravit skvělý onboardingový program?

More...

Co se v ScaleUp tipu dozvíte?

Připravili jsme si pro pár klíčových bodů, na které byste neměli zapomenout:

  1. Prezentujte firemní hodnoty: Ukažte, jak se firemní poslání a hodnoty projevují při každodenním rozhodování a fungování.
  2. Přidělte nováčkovi buddyho: Zkušený zaměstnanec jako průvodce pomůže nováčkovi rychleji se adaptovat a pochopit specifické procesy.
  3. Zapojte lídry firmy: Osobní zpráva od vedení, například ve formě videa, může udělat velký dojem a posílit pocit sounáležitosti.

Podívejte se na celý tip a zjistěte, na co dalšího se zaměřit. 

Další tipy a inspiraci, jak na efektivní onboarding zaměstnanců, sdílejí ve ScaleUp tipu Roman Stupka a Pavel Křepelka, spoluzakladatelé platformy Scaleupboard a certifikovaní ScaleUp kouči.

Jak to máte s onboardingem vy?

Máte nastavený správný proces, který pomáhá novému jedinci zapadnout do firemní kultury? Pokud ano, gratulujeme. Pokud ne, rádi vám pomůžeme.

Na růst své firmy už nikdy nebudete sami

Dodáme vám čas na rozvoj firmy, fokus na priority, know-how, nástroje a parťáky,
kteří vás nahoře nenechají samotné!