Jste lídrem, který umí řešit ten správný problém ve správnou chvíli? | ScaleUp TIP #201

4 ledna, 2024

V businessu žijeme většinou v představách, že buď se musíme soustředit na výkon a rychlost nebo péči o lidi a dobré vztahy. Oboje najednou je spíše výjimečné, určitě ale ne nemožné.

More...

Francis Frei, profesorka Harvard Business School a její kolegyně Anne Morriss v knize Move fast and Fix things tvrdí, že při jejich práci s klienty zjistily, že toto pravidlo platit nemusí a existuje řada efektivních lídrů schopných řešit rychle, velké problémy a přitom dodržovat vlastní odpovědnost za spokojenost zákazníků, zaměstnanců i akcionářů. 

Jak to tito lídři dělají? Zjednodušeně – investují velký objem času do budování důvěry (často do znovu vytváření důvěry) stejně jako do procesů zajišťující ve firmě rychlost. A jsou schopni to dělat rychle.

Konkrétní návody, jak této schopnosti dosáhnout, sdílí v tomto ScaleUp tipu Roman Stupka a Pavel Křepelka, spoluzakladatelé platformy Scaleupboard a certifikovaní ScaleUp kouči.

Jak to máte u vás?

Umíte se soustředit na ty správné problémy podložené daty? Pokud ano, gratulujeme. Pokud ne, ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme.

Na rozvoj své firmy už nikdy nebudete sami

Dodáme vám čas na rozvoj firmy, fokus na priority, know-how, nástroje a parťáky,
kteří vás nahoře nenechají samotné!