Jak kombinujeme agilitu se stabilitou my | ScaleUp TIP #188

4 října, 2023

Lidé ve své většině nemají rádi změnu, chtějí jistotu, stabilitu. Přitom naše dnešní doba je velmi rychlá a plná změn. Dlouhodobé plány mají menší význam, stále více jsou slyšet termíny agilita a agilní plánování.

My jsme přesvědčeni, že je třeba hledat rozumnou rovnováhu mezi agilitou a stabilitou. Proto dlouhodobě využíváme metodologii Scaling up, která agilitu se stabilitou skvěle kombinuje. Dnes se s vámi podělíme o pár tipů, jak ji využít při plánování.

Poslední plánovací setkání Scaleupboard týmu proběhlo minulý týden s předem definovaným cílem, kterým bylo – shodnout se na několika jasně definovaných prioritách na 4. kvartál letošního roku, tedy na aktivitách, které nás posunou dál v naplňování našich vizí a uspokojování našich ambicí.

More...

Co jsme si při našem plánovacím setkání připomněli?

  • Vize je pro každou firmu velmi důležitá.
  • Určení cílů a jejich strukturování nám pomáhá vybírat nejlepší možné cesty k jejich dosahování.
  • Každá aktivita musí mít určenou osobu odpovědnou za její realizaci.
  • Ďábel je schovaný v detailu – i když jsme si občas mysleli, že všemu rozumíme, zjistili jsme, že pokud nejdeme v klíčových bodech do odpovídajícího detailu, šance na odlišné porozumění se výrazně zvyšuje.
  • V neposlední řadě je důležité udržet naše osobní ega na uzdě a pravidelně si připomínat naše společné cíle a ambice.

Jak kombinujeme agilitu se stabilitou u nás, vysvětlují ve ScaleUp tipu Roman Stupka a Pavel Křepelka, spoluzakladatelé platformy Scaleupboard a certifikovaní ScaleUp kouči.

Jak to máte u vás ve firmě?

Umíte plnit dlouhodobé cíle a přitom být flexibilní při konkrétních aktivitách? Pokud ano, gratulujeme. Pokud ne, rádi vám pomůžeme.

Na růst své firmy už nikdy nebudete sami

Dodáme vám čas na rozvoj firmy, fokus na priority, know-how, nástroje a parťáky,
kteří vás nahoře nenechají samotné!