Umíte posilovat svůj tým? | ScaleUp TIP #174

28 června, 2023

Každá skvělá firma nebo firma, která se chce stát skvělou, potřebuje skvělý náborový proces. Aby však společnost mohla vybudovat efektivní zdroj talentů, musí mít strategické myšlení v oblasti náboru. Pokud chcete dostat opravdu špičkové kandidáty, potřebujete mít pro spolupráci s recruitery skvěle zvládnutý proces. Inspiraci vám dnes nabídneme díky knize našeho britského kolegy – kouče Dominika Monkhouse s názvem Mind your fucking business.

More...

A) Klidně využijte externí agenturu a nechte si předložit seznam vybraných nejlepších kandidátů.

B) Jasně definujte vaše očekávání od konkrétní role včetně požadovaných kompetencí, aktivit a měření jejich výsledků.

C) Věnujte maximální pozornost samotnému procesu interview vybraných kandidátů

Pro maximální úspěšnost výběru máte k dispozici pár ověřených nástrojů a technik:

  1. Metodologie Top Gradingu, která využívá rozsáhlé pohovory, výkonnostní tabulky a pracovní historii, aby bylo možné zaměstnance rozdělit do kategorií A-, B- a C-.
  1. Test silných stránek od Gallupu : je to nástroj pro klasifikaci zaměstnanců na základě jejich osobních silných stránek. 
  1. Nástroj pro tvorbu analýzy pracovního místa: mechanismus pro definování role, stanovení priorit konkrétních úkolů souvisejících s touto rolí a bodové hodnocení výkonu osoby, která byla úspěšně jmenována. 

Finální výběr kandidátů je zcela klíčová aktivita s významným dopadem na fungování vaší firmy. Proto mu věnujte maximální pozornost a získejte opravdové kompetence pro maximalizaci jejího úspěchu. 

Jak to máte ve vaší firmě? Máte pro výběr lidí perfektně definovaný proces? Využíváte ověřené nástroje pro zlepšení výsledků vašich pohovorů?

Na růst své firmy už nikdy nebudete sami

Dodáme vám fokus, čas, parťáky, know-how, nástroje a důvěrné prostředí angažované komunity
pro udržitelný růst vaší firmy.