Umíte zvládat nepříjemné diskuze s lidmi ve vašem týmu? | ScaleUp TIP #182

27 srpna, 2023

Nevyhýbejte se řešení otázek týkajících se výkonu ve vašem týmu. Je snadné strčit hlavu do písku a doufat, že se to zlepší. Nezlepší. Pokud to s růstem firmy myslíte vážně, musíte se ke komunikaci s lidmi ve vašem týmu postavit čelem.

More...

Začněte komunikací s lidmi v exekutivním týmu

Jako vždy platí, že tyto věci začínají nahoře. Nevěříme, že firma může být lepší než její vedoucí tým. Jste-li vedoucím pracovníkem firmy, musí to být první místo, kde se podíváte na výkonnost. Každý člen vašeho vrcholového týmu musí být Áčkový hráč. Teprve pak můžete být A-hráčem i vy. 

Definujte, jak vypadá skvělý výsledek ve vaší firmě

Základem každé složité konverzace o výkonnosti je rámec, abyste přesně věděli, co ve vaší firmě definuje A-hráče.
Pak bude snadné držet se faktů a jasně říct, jak se má kdo zlepšit.

Jasně komunikujte, jaké důsledky bude mít pokračující špatný výkon

Často používáme větu: "Sedmičky zabijí vaši firmu". Lidé dostanou známku sedm na desetibodové stupnici a plácají se po zádech. Nikdo není k nikomu upřímný. Takže když se těmto sedmičkám nezvýší plat, jsou naštvaní.

Průměrně výkonný béčkový hráč blokuje místo áčkovému hráči. A protože A-hráči  jsou exponenciálně produktivnější než hráči B, stáhne to vaši produktivitu dolů. Musíte vést otevřené a upřímné rozhovory s cílem zvýšení jejich herního výkonu. Nebo musí toto místo uvolnit.

Jak se postavit ke komunikaci výkonu zaměstnanců vysvětlují ve ScaleUp tipu Roman Stupka a Pavel Křepelka, spoluzakladatelé platformy Scaleupboard.

Jak to máte u vás ve firmě?

Umíte vést obtížné rozhovory ohledně výkonnosti lidí? Pokud ano, gratulujeme. Pokud ne, rádi vám pomůžeme.

Na růst své firmy už nikdy nebudete sami

Dodáme vám čas na rozvoj firmy, fokus na priority, know-how, nástroje a parťáky,
kteří vás nahoře nenechají samotné!